5 věcí, které s regálem nikdy nedělejte

V každém odvětví existují pravidla a zákazy, které je nutno na 100 % dodržovat a respektovat. V pracích, kde je zvýšené riziko úrazu, to platí dvojnásob. Co byste nikdy neměli dělat s regálem a jak se můžete jednoduše vyhnout problémům, sankcím, ale zejména zraněním?

Neopravujte jej sami 

Pokud se vám zdá, že váš regál nemá takovou stabilitu, jakou by měl mít, za žádnou cenu se nepouštějte do jeho opravy. Na takové zásahy si zavolejte certifikované pracovníky, ale v ideálním případě kontaktujte přímo výrobce/prodejce vašeho regálu, který vám na něj každý rok vydává ověření o revizi. 

Nezapomeňte na revizi 

Tímto se dostává k dalšímu bodu. Revize regálů je povinnost, kterou nesmíte zanedbat. Pravidelnou kontrolou stability a funkčnosti regálů se vyhnete různým problémům a víte, že se na regály můžete spolehnout. Je to jako taková pravidelná servisní prohlídka nebo návštěva STK-čky. 

Nepřetěžujte ho 

Vždy respektujte a nepřekračujete maximální povolenou váhu, na kterou je váš regál konstruován. Jedno kilo navíc tady, dvě zase tam, ... a neštěstí je na světě. Nosnost regálu si umíte sami vybrat při jeho koupi podle toho, zda chcete skladovat ocelové součástky nebo balíky peří. 

Nelozte po něm 

Regál není žebřík. Nejvíce neštěstí se stává tehdy, když zaměstnanci skladem používají regál jako schody nebo žebřík a snaží se vyšplhat ke zboží, které je výše. Při práci ve vyšších policích používejte vždy vysokozdvižný vozík nebo jiné příslušenství – například praktické skládací schůdky. 

Police jsou pouze pro zboží 

Velké prázdné police člověka doslova lákají k tomu, aby si na chvíli lehl jako na postel a odpočinul od náročné práce v logistickém průmyslu. Dobrovolně byste se však v prostoru pro zboží pobývat neměli. I ten nejkvalitnější regál s pravidelnou revizí může jednoho dne selhat a vy se ocitnete zaklíněný mezi policemi. Požádejte vašeho šéfa, ať vám na odpočinek raději koupí pohodlné sedací pytle!